Kávovar Tassimo Caddy v naší kuchyni

by Meg

Když mi loni přišel na testování nový kapslový kávovar Tassimo Caddy (Bosch) v bílé barvě, ihned se mi zalíbil designem. Působí totiž velmi kompaktním dojmem, v bílém provedení se hodí vlastně skoro všude a jeho hlavní předností jsou na první pohled zásobníky na kapsle, které drží na samotném kávovaru.

V základním balení jsou tyto držáky dva a můžete si je naplnit mixem svých oblíbených kapslí. Nicméně další držáky je možné samozřejmě dokoupit a kolem celého kávovaru se jich pak vejde osm.

Kávovar Tassimo Caddy - kapsle

Kapsle se vkládají do otevírací hlavy kávovaru a mají na sobě čárové kódy. Díky nim není třeba řešit nic dalšího a kávu či jiný nápoj začnete připravovat pouze stisknutím jednoho tlačítka. Po každém připraveném nápoji se navíc automaticky čistí tryska, aby nedocházelo k její zanášení a kontaminaci jiného druhu nápoje.

V levé přední části je vidět nádobka na vodu, která má u tohoto modelu obsah 1,2 litru. To znamená, že v případě větší návštěvy není naštěstí potřeba vodu doplňovat po dvou uvařených kávách. V těle kávovaru je například také umístěný disk, který je potřeba při čištění a odvápňování kávovaru (jeho nutnost je indikována LED diodou).

Kávovar Tassimo Caddy - Latte

Otestovali jsme několik druhů kapslí, ale nejčastěji se u nás stejně připravuje Latte Macchiato a Espresso.

Kávovar Tassimo Caddy - Latte

Když přijde více lidí na návštěvu, jsem ráda, že nemusím nikde zvlášť šlehat mléko a kávovar si vše během chvilky připraví v podstatě sám. Já mu jen naservíruji potřebné kapsle.

Kávovar Tassimo Caddy - Espresso

Podstavec na šálky s mřížkou jde úplně odejmout anebo nastavit do třech pozic. Ideálně si tak přizpůsobíte výšku podstavce a šálku, aby se nápoj zbytečně neroztřikoval z velké výšky do okolí.

Kávovar Tassimo Caddy - Espresso a Latte

No a když je káva uvařena, je samozřejmě nejvyšší čas ji servírovat s dobrým dezertem, třeba domácí likérovou rakvičkou.

Kávovar Tassimo Caddy - Espresso a Latte

Kávovar Tassimo Caddy je nyní stálým společníkem v naší kuchyni. Přes týden většinou piju kávu v práci, a tak nám přijde vhod zejména, když o víkendu dorazí návštěva. Jak už jsem psala, nejčastěji připravované je rozhodně espresso a latte macchiato, ale druhů nápojů pro kávovary Tassimo existuje velké množství. Dají se ideálně objednat na internetu (https://www.tassimo.cz/napoje/c-130/), a některé základní druhy koupíte i v kamenných obchodech (supermarketech). Tam mě popravdě mrzí, že není nabídka větší, protože bych si občas dokoupila třeba nějaký speciální druh, když bych ho před sebou viděla. Objednávání jednoho balení z internetu se většinou nevyplatí kvůli poštovnému.

You may also like

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Stránka Megvkuchyni.cz využívá pro potřeby sledování návštěvnosti a lepšího prohlížení webu cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přijmout Číst víc