Malování vajíček

by Meg

Velikonoce jsou už zase tu :) Co se týče pečení, nechystám se na žádné velké převraty a novinky, jen bych chtěla konečně vyzkoušet jidášky (pokud se najde trocha času), takže budu muset zapátrat v kuchařkách. Jinak budou Velikonoce ve znamení klasiky. To znamená například Likérového beránkaVaječnou tlačenku. Co se týče dalších velikonočních zvyků, zejména velikonočních kraslic, změna se nekoná žádná. Jako ostatně už poslední dobou každý rok, barvíme většinu vajíček gelovými barvami. Možná ne každý je zná, proto přináším takový menší návod, jak na ně :)

Jsou to německé barvy, dají se koupit například v Globusu nebo v některé ze sítí drogerií. Na stejném principu se začaly vyrábět i barvy od OVA. Možná je to jen zvyk, ale ty německé se nám líbí více. Jsou to ampule s gelovou barvou, kterou je třeba nahřát ve vodě. Některé barvy obsahují třpyt v sobě, některé mají jen barvu a stříbrný třpyt je v samostatné ampulce. Takto vypadají:

Jednotlivé barvy se od sebe odstřihnou a ustřihne se jim i špička. Dají se nahřát do teplé/horké vody. Vejce se uvaří natvrdo a nechají se ve vodě. Pak se každé jednotlivé vajíčko osuší, popřípadě nechá trochu zchladnout, ale jen tak, aby šlo udržet v rukou.

Na ruce v rukavici se nakape pár kapek barvy a vajíčko se v nich oválí, dokud barva nezačne působením teplého vajíčka zasychat. Takto obarvené vajíčko pak dáme do stojánku:

Po chvilce zaschnutí se můžou vajíčka přemístit (radši ještě na chvíli ke stejně barevným kamarádům.)

Takto vypadá proces barvení a malování vajíčka.  Malujeme je bílými voskovkami rozehřátými nad čajovou svíčkou, špendlíkem (se skleněnou kulatou hlavičkou) zapíchnutým v tužce.

A takhle dopadlo testovacích 11 vajíček. Původně jich bylo dvanáct, ale jedno při vaření prasklo (jsem ráda, že jenom jedno :)).

A co s nespotřebovanými barvami? Jednoduše se nechají zchladnout a zatuhnout, a dají se tak schovat na příští rok.

Přeji Vám poklidně strávené Velikonoce! :)

Tady přináším další fotky – obarvená vajíčka (gelové barvy ukázané tu a také ty od OVA):

omalované:

také jsem se vypravila je vyfotit na zahradu…

… a k tomu jsem měla ty dvě nejlepší pomocnice:

 

You may also like

4 comments

Petra 02. 04. 2013 - 17.35

Moc hezké…šikulka jako vždy. :-)

Reply
Meg 15. 04. 2013 - 21.04

Díky :))

Reply
Shariony 12. 04. 2014 - 22.59

To jsou úžasná vajíčka! Budu se snažit inspirovat, barvy mám podobné, ale na voskovky už nejsem tak dobrá.

Reply
Meg 17. 04. 2014 - 19.44

Držím pěsti, určitě se zadaří :)

Reply

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Stránka Megvkuchyni.cz využívá pro potřeby sledování návštěvnosti a lepšího prohlížení webu cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přijmout Číst víc