Návštěva Zmrzliny Zaječice

by Meg

Kavárna, nebo cukrárna, prostě místo s úžasnými sladkými dezerty a domácí točenou zmrzlinou, to jsem slýchala o Zmrzlině Zaječice už skoro celý rok. Jenže jsme byli pořád v nějakém shonu a neměli jsme čas se tam vydat. Letos v létě, když jsem se zotavovala po poporodních trablích se žlučníkem, které vyústily v operaci, jsem se tam konečně vydala. Léčila jsem se totiž u našich ve Slatiňanech a tak jsem se chtěla aspoň trochu odvděčit za všechnu pozornost, lásku a péči, které se tam mně, malému Alexovi i manželovi dostávalo. A tak jsem jednou odpoledne vzala mamku do auta, naložily jsme i malého Alexe a vyrazily jsme se podívat do Zaječic.

Zmrzlina Zaječice

Při první návštěvě jsme se nezdržely moc dlouho, protože jsme potřebovaly být brzy doma. Vzaly jsme si zmrzlinu i sladké dortíky pro celou rodinu s sebou a doma jsem je takto rozložila na tác.

Sladké dortíky ze Zaječic

Co budu povídat, bylo to všechno vynikající – zmrzlina byla tenkrát malinová a čokoládová. O té malinové od té doby mamka neustále básní. Co se týče cheesecaků a ostatních zákusků, byly vynikající, jediný, se kterým jsme měly trochu “problém”, byl čoko-Baileys. Ten byl až moc hutně čokoládový i pro naše čokoholiky.

No a pak jsem byla jedno odpoledne ve Slatiňanech zase a tentokrát jsme se vydaly na zmrzlinu s mamkou, ségrou a Alexem. Konečně jsem s sebou taky vzala foťák a naplánovaly jsme si, že se stavíme na kávu. Nabídku zmrzliny můžete vidět na ceduli.

Výběr točené zmrzliny

Pak jsme samozřejmě musely jít prozkoumat nabídku dezertů.

Výběr dezertů

Cheesecaků bylo oproti minule o něco méně, ale já měla stejně jasno.

Výběr dezertů

Dala jsem si totiž opět yuzu cheesecake, ze kterého jsem byla nadšená už naposledy. Citrusově nakyslá hlavní chuť a k tomu sladký opálený sníh, tomu jsem prostě nemohla odolat.

Cappuccino s cheesecakem

Zmrzlinu si na místě můžete dát takto krásně do skla.

Točená zmrzlina ve skle

Anebo samozřejmě i do kornoutku. Slaný karamel byl prostě boží, to se snad ani nedá jinak napsat. Malina-ostružina byla taky dobrá, ale na mě v ní už bylo trochu moc zrníček. Ta čistě malinová byla pro mě strukturou lepší.

Točená zmrzlina

Další skvělá věc, která se přihodila… Alex nás skoro celý den obrovsky prudil, ale tady se zklidnil a byl prostě skvělý. Asi z něj vychovám slušné dítě, které se bude umět v kavárnách a restauracích chovat :D

Zabavený Alex

Nafotila jsem ještě pár posledních fotek…

Zmrzlina Zaječice - výběr sladkého

Zmrzlina Zaječice - výběr sladkého

Zmrzlina Zaječice - výběr sladkého

Zmrzlina Zaječice - výběr sladkého

… a pak už jsme se pomalu vydaly domů. Samozřejmě, se zmrzlinou v termoboxu :)

Jak by se dala Zmrzlina Zaječice shrnout? Je to místo, kde dostane výborné a kvalitní dezerty a poctivou domácí točenou zmrzlinu. Jasně, cena zejména dezertů je vyšší (cheesecake kolem 85,-), než v běžných cukrárnách, ale co si budeme povídat – jejich kvalita je někde úplně jinde. A co se týče zmrzliny, ta je prostě snad bezkonkurenční.

Malý tip na závěr: Tento víkend (15 – 17. 9. 2017) tu probíhá Festival čokolády, tak pokud máte cestu okolo, rozhodně doporučuji!

 

You may also like

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Stránka Megvkuchyni.cz využívá pro potřeby sledování návštěvnosti a lepšího prohlížení webu cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přijmout Číst víc