První soutěž

Poměrně dlouho jsem přemýšlela, jak tu běžnou směsici receptů tu na stránkách oživit. Po třech letech fungování blogu (i když to nastalo už před Vánoci) a nově dosáhnutých 500 fanoušků na Facebooku by se to už i hodilo. (A taky po tom, co jsem vyhrála bezvadnou směs semínek u Kačky, ještě jednou díky!) Oživit nejlépe soutěží, abyste vy, návštěvníci stálí i občasní, měli možnost se zapojit a něco si odnést. Napadaly mne různé jedlé i nejedlé dárky, až jsem na ten, kterým bych chtěla někoho z vás obdarovat, přišla náhodou.

Cestou z oběda jsem ve městě procházela kolem obchodu, kde jsem koupila naše nejoblíbenější nože. Značka Victorinox u nás v kuchyni prostě vítězí.

Prvním obyvatelem naší kuchyně byl z této sbírky nůž červený, vroubkovaný. Na pečivo i rajčata prostě ten nej. A když jsem pak objevila, kde koupit i ty rovné, neváhala jsem. Sousedy se mu staly další dva – žlutý a oranžový. Na Vánoce přibyl všemi obávaný černý – taky proto je samotář a bydlí ve svém vlastním pouzdru.

No a při poslední procházce kolem onoho obchodu se přidal i ten růžový. Menší nože jsou sice určené především na zeleninu, zvládnou ale skoro cokoliv, co před ně položíte. Můj děda například nemá problém vykostit s nimi celou krůtu.

A proto se vás ptám: Čím doma krájíte vy? Máte spoustu speciálních nožů se specifickými účely? Nebo máte jen pár univerzálních, které vám vyhovují ke všemu?

Vítězové soutěže: Jeden vítěz bude určený porotou sestávající se ze mě (ano, vyhrazuji si toto právo) – ten vyhraje nůž na zeleninu o délce 8 cm –  a druhý vítěz bude vylosován podle pořadí komentáře tady pod článkem a vyhraje nůž o délce 6 cm.

Jak se zařadit do soutěže: Jak už jsem naznačila, napište mi svůj komentář tady pod článkem k vašemu kuchyňskému vybavení s povolením řezat. Co máte rádi, co naopak ne. Jak jste s noži šikovní. Cokoliv vás k tématu napadne. Povinnou součástí je napsat, co byste nejradši krájeli s výhrou.

Pokud se chcete zúčastnit, bylo by nejlepší, abyste bydleli na území České nebo Slovenské republiky (anebo si tam alespoň mohli výhru nechat zaslat a vyzvednout). Nebráním se ani osobnímu převzetí v lokalitě Pardubice nebo Praha. Pokud by vám z jakéhokoliv důvodu nešlo komentář přidat, pošlete ho e-mailem na adresu: soutez@ritta.cz. U komentáře prosím nezapomeňte vyplnit platný e-mail, na který se vám v případě výhry budu moci ozvat.

Datum ukončení soutěže: Je za dva týdny, tedy 15. 3. 2013, vyhlášení o dva dny později, tedy 17. 3. 2013. Vítěz si bude moc vybrat z několika barev (namátkou černá, červená, žlutá, oranžová, zelená, růžová).

Takže směle do toho!

Mohlo by vás zajímat :