Rychlý fenyklový salát (s jablkem, sýrem a ořechy)

Rychlý fenyklový salát se sýrem a ořechy

Poslední týden se mi poměrně dobře daří nosit si do práce krabičky se snídaní, svačinami i obědem. Snídani u mě většinou zastane ovesná kaše spolu s oříškami, semínky a sušeným ovocem, oběd se mi taky podaří snadno vyřešit, jen se svačinami občas bojuji. Snažím se o to, abych jedla co nejvíc pestře, a abych se tím pokud možno neunudila :) Tenhle salát je do krabičky ideální záležitost, je rychle připravený, lehký a výborný. Zapotřebí je jen pár ingrediencí a já osobně do něj nepotřebuji přidávat ani sůl a pepř.

Suroviny:

na dvě porce:

  • 2 menší bulvy fenyklu
  • 1 sladké červené jablko
  • šťáva z půlky citronu (dle chuti)
  • 1 lžíce olivového oleje
  • volitelně: sýr dle vlastní chuti, vlašské ořechy

Postup:

Fenykl očistíme, rozkrojíme napůl a vykrojíme z něj tuhý košťál. Na ostrém struhadle ho nakrouháme na tenké plátky, nebo ho nasekáme na jemné plátky nožem.

Krouhání fenyklu

To samé uděláme i s jablkem.

Nakrouhané jablko

K fenyklu a jablku přidáme citronovou šťávu a olivový olej, dobře spolu promícháme. Ochutnáme a můžeme případně přidat špetku soli a pepře – já mám ale tento salát nejradši bez nich.

Přidáme citrónovou šťávu

Tuto základní verzi můžeme podávat k jídlu dle naší fantazie (k masu, k pečivu, … ) anebo si salát dát jen tak, na svačinu.

Rychlý fenyklový salát

Anebo k němu také můžeme přidat sýr dle chuti a vlašské ořechy. Vzhledem k tomu, že nám v Pardubicích otevřeli pobočku La Formaggeria Gran Moravia, kam už jsem samozřejmě musela několikrát zajít, dala jsem tentokrát do salátu sýr Verena Dolce, který se v sýrárně Orrero také vyrábí.

Rychlý fenyklový salát se sýrem a ořechy

Se sklenicí vína je pak takovýto salát skvělou lehkou večeří.

Rychlý fenyklový salát se sýrem a ořechy

1 comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *